Sport

Showbiz

Upton sfidon gravitetin! (FOTO)

Upton sfidon gravitetin!

Teksa ka qenë duke marrë poza për të qenë pjesë e një kopertine të famshme reviste, Kate Upton, duket se e ka sfiduar më së miri gravitetin. Seti i saj fotografik është realizuar në një aeroplan Zero G (gravitet zero) për numrin e ri të “Sports Illustrated Swimsuit”. Në foto modelja shfaqet në forma perfekte me

Lifestyle

euml-sht-euml-konstatuar-dashuria-euml-sht-euml-drog-euml_hd

Është konstatuar: Dashuria është drogë!

Psikologët nga Universiteti Northeastern, Chicago, kanë konstatuar që ndjenja e fuqishme e dashurisë të bën aq euforik sa që gjendjen tonë është e mundshme ta krahasojmë me konsumimin e parë të drogës, përkatësisht me momentet kur personi ndihet “high”. Kur njerëzit vërtet janë të dashuruar, e vetmja gjë për të cilin mendojnë është partneri. Nëse

Tech

sony-p-euml-rballet-me-k-euml-rkes-euml-t-euml-jasht-euml-zakonshme-p-euml-r-xperia-z2_hd

Sony përballet me kërkesë të jashtëzakonshme për Xperia Z2

Për shkak të kërkesës së madhe për telefonin e saj të mençur Xperia Z2, Sony ka njoftuar se data e fillimit të shitjes për modelin e saj kryesor do të shtyhet për Evropë dhe Mbretërinë e Bashkuar. Prodhuesi i njohur japonez ka thënë se është duke punuar pa pushim për ti maksimizuar nivelet e stokit

Kuriozitete / Fun

hajde-lujna-me-referin-video_hd

Hajde lujna… me referin! (Video)

Një ngjarje unike dhe e paprecedent në botën e futbollit ka ndodhur në Pejë, në stadiumin e këtij qyteti, ku Besa e Pejës është përballur së fundmi me Prishtinën. Tifozët e Besës kanë shfrytëzuar rastin në këtë ndeshje për të regjistruar një video shumë interesante. Disa dhjetëra prej tyre shihen duke imituar lëvizjet e gjyqtarit

Shëndetsi

Susami, ilaç i mrekullueshëm natyror

Susami, ilaç i mrekullueshëm natyror

Farat e freskëta të susamit janë të efektshme për t’i luftuar çrregullimet e lukthit dhe të zorrëve, shtojnë qumështin e gjirit te nënat e reja dhe rregullojnë ciklin e çrregulluar menstrual, etj. Farat e susamit janë përdorur për qëllime mjekësore për shkak të vetive të tyre ushqyese. Këto fara janë të pasura me kalcium, hekur,

Shqipëria

Greqi, arrestohen 8 gardianë për vdekjen e Ilia Karelit

Greqi, arrestohen 8 gardianë për vdekjen e Ilia Karelit

Prokuroria greke ka urdhëruar arrestimin e 8 gardianëve të burgut të Nigritas, të cilët akuzohen si përgjegjës për vrasjen e të burgosurit shqiptar Ilia Kareli, i njohur ndryshe dhe si Kudret Kume.Ilia Kareli Mediat greke shkruajnë se hetuesit kanë gjetur prova që implikojnë punonjësit e këtyre dy burgjeve në keqtrajtimin dhe torturimin e 42-vjeçarit. Në

Kosova

mustafa-votuam-kund-euml-r-ndarjes-s-euml-veteran-euml-ve-jo-kund-euml-r-ligjit_hd

Mustafa: Votuam kundër ndarjes së veteranëve, jo kundër Ligjit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Mustafa, ka sqaruar opinionin publik në lidhje me votimin e sotëm në Kuvendin e Kosovës për Ligjin e veteranëve të luftës së UÇK-së. Ai thotë se sot nuk u votua pro dhe kundër këtij Ligji, por kundër ndarjes së veteranëve, pasi që Grupi Parlamentar i LDK-së kërkon amandamentimin

Rajoni dhe Bota

656X37337242Barack-Obama

Një amerikan tentoi të eliminonte Obamën

Një amerikan nga Idaho, i cili e ka pranuar se ishte përpjekur ta vriste presidentin Barack Obama, duke qëlluar drejt Shtëpisë së Bardhë, të hënën është dënuar me 25 vjet burgim. Oscar Ortega-Hernandez, 23-vjeç, doli para gjykatës federale duke pranuar fajësinë në shtator për akuzat e terrorizmit dhe armëmbajtjes pa leje. Ai fajësohej fillimisht për

Top